Ideálne auto pre ženu: na čo sa zamerať pri jeho výbere?

Poznáte známy výrok, ktorý hovorí o tom, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše? Je pravdou, že ženy a muži sa od prírody odlišujú rozdielnym pohľadom na svet. Ženy sú oveľa všímavejšie a neuniknú im ani tie najmenšie detaily. Pri výbere auta je ich pozornosť zameraná skôr na praktickosť ako dizajn a prestíž. Muži si radi potrpia na luxusné a výkonné vozidlá, v ktorom budú jazdiť ako králi ciest. Predsa len, vlastné auto považujú za svoju pýchu, ktorá ich do určitej miery reprezentuje. Veď si len spomeňte na tú spúšť nadávok, keď nedajbože nájdu na sedadle omrvinky alebo kúsok vlasu svojej drahej polovičky. Čistota v aute je len dôkazom toho, že muži sú na svoje autá hákliví a pri výbere oveľa náročnejší ako ženy.

Napriek tomu nemôžeme tvrdiť, že téma motoristiky zaujíma len mužské pokolenie. Stále viac žien sa stáva nezávislými vodičkami, preto je správny výber auta pre ženy dôležitý. 

Čo má vplyv na výber vhodného auta

Výber auta pre ženu rozhodne nie je jednoduchou záležitosťou. Pred investovaním do nového vozidla je potrebné poznať všetky jeho parametre. Keďže sa vo väčšine prípadov ženy pri výbere auta riadia viac rozumom ako srdcom, majú na rozdiel od mužov odlišné požiadavky. Ženy jazdia prevažne na kratšie vzdialenosti, preto uprednostňujú kompaktnejšie autá ľahké na manipuláciu. Auto s automatom je pre ženy najideálnejšia voľba, ktorá zabezpečí ľahké a bezproblémové riadenie vozidla. O probléme s parkovaním by dokázala rozprávať nejedna žena. Zvoľte pre to skôr menšie auto, s ktorým nebudete mať problém zaparkovať naozaj kdekoľvek. Na parkovanie by ste mali myslieť o to viac, ak viete, že budete s autom jazdiť po meste, kde sa v úzkych uličkách musíte popasovať s neľahkým manévrovaním vozidla. 

Pri výbere auta pre ženu sú dôležité najmä faktory ako bezpečnosť, pohodlie, praktickosť, ekologickosť a v neposlednom rade aj cena. V nasledujúcich riadkoch si tieto parametre bližšie rozoberieme, aby ste si v závere vedeli vybrať auto, ktoré bude najlepšie slúžiť vašim potrebám.

Cenník – dovoz áut z ostatných krajín

+ cena auta v zahraničí 10 000 €
+ cena dovozu v závislosti od krajiny
+ cena prihlásenia (k cene je potrebné pripočítať správny poplatok, prípadne TK a EK) 545 €
Spolu
10 545 € + cena dovozu

Bezpečnosť

Ako sa hovorí, bezpečnosť nadovšetko. Pri výbere auta by mala táto fráza platiť dvojnásobne. Ženy sú pri kúpe auta opatrné a veľký dôraz kladú práve na faktor bezpečnosti, ktorý im má na ceste poskytnúť dostatočnú ochranu. Ak ich vozidlo prepraví z bodu A do bodu B v bezpečí, splnilo svoj účel. Snaha eliminovať všetky riziká by mala byť samozrejmosťou najmä v prípade, keď vieme, že v aute bude pravidelne sedieť naše dieťa alebo iný rodinný príslušník.  

Pri bezpečnosti sa posudzujú aktívne a pasívne prvky. Aktívne prvky zabraňujú výskytom dopravných nehôd. Pri výbere auta pre ženu sa zamerajte napríklad na výskyt:

 • protiblokovacieho systému, brzdového asistenčného systému a núdzového brzdenia
 • automatického stmievania zrkadla
 • adaptívneho ovládania svetiel
 • variabilného systému interaktívneho osvetlenia
 • protišmykovej regulácie
 • upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu
 • elektronického stabilizačného programu
 • systému monitorovania tlaku v pneumatikách
 • systému kontroly trakcie
 • systému hľadania mŕtveho bodu
 • adaptívneho tempomatu
 • systému detekcie únavy vodiča 

Medzi pasívne bezpečnostné prvky patria airbagy alebo kontrola zapnutých bezpečnostných pásov, ktorá vás upozorní v prípade, ak nie je bezpečnostný pás zapnutý. Ak pri výbere auta zohľadníte aspoň niektoré z funkcií, ktoré sme v článku uviedli budete do nového vozidla sadať s oveľa väčšou istotou. Bezpečnostné technológie zabezpečia, aby sa počas jazdy predišlo zbytočným zraneniam posádky a okolitých vodičov. 

Pohodlie

Druhým faktorom, ktorému ženy venujú pozornosť pri výbere auta je pohodlie. V ideálnom aute pre ženu by sa mali nachádzať pohodlné sedadlá vyrobené z kvalitného materiálu. Otázka komfortu je pre mnohé ženy kľúčová, preto je čoraz populárnejšie inštalovať do auta masážne podložky, lakťové opierky alebo opierky hlavy, ktoré zmiernia bolesti chrbta a krku. Pohodlné sedadlá dokážu ovplyvniť vašu jazdu autom a celkový zážitok z cestovania, preto by sme im mali venovať dostatočnú pozornosť. Zadné sedadlá by mali byť vybavené aj technológiou ISOFIX, vďaka ktorej môžu mamičky bezpečne a pohodlne pripútať svoje deti na jazdu. 

Napriek tomu, že autá pre ženy nie sú veľké tátoše, mali by disponovať dostatočným odkladacím priestorom. Kompaktné vozidlá sú naozaj praktické ak majú približne 300 litrovú kapacitu kufru, bočné prepážky pre odkladanie príležitostných vecí a otvoriteľnú opierku medzi vodičom a pasažierom. Myslite ale na to, že nie každé auto má takéto rozšírené vybavenie. Čím auto, ale musí byť vybavené je klimatizácia. Keďže letá sú aj u nás teplejšie a teplejšie, zvládnuť ich iba s otvoreným oknom je skoro nemožné. Síce klimatizácia jemne navyšuje spotrebu, na prevoz potravín, domáceho maznáčika alebo rodiny je v horúcich letách nevyhnutná.

Ventilačné otvory by mali byť usporiadané tak, aby sa vzduch rovnomerne dostával do celého interiéru auta. Naopak, v zimnom období je pre ženy nevyhnutnosťou možnosť vyhrievania sedadiel. Vzhľadom na to, že ženy majú prirodzene nižšiu teplotu tela a sú na zimu náchylnejšie, je dobré mať v aute niečo, čo ich dokáže zohriať skôr, ako sa vyhreje celé auto z kúrenia. 

Hluk a vibrácie v aute taktiež ovplyvňujú zážitok z jazdy. Kvalitná zvuková izolácia vyrieši problém s veľkým hlukom, ktorý prichádza z motoru, karosérie alebo diaľničného povrchu a vy si tak môžete užiť ničím nerušenú jazdu. Ak si v aute radi vytvoríte vlastnú karaoke párty ďalšou zložkou výbavy, ktorá nesmie chýbať v žiadnom aute pre ženy je audio systém. Bezdrôtové pripojenie umožní počúvať hudbu priamo z mobilného telefónu. Veď komu sa dnes chce počúvať obľúbené piesne z CD prehrávača? Ďalšími vychytávkami sú napríklad parkovacie senzory alebo navigačný systém. 

Nakoniec nemôžeme zabudnúť ani na samotný volant. Muži často preferujú autá so športovými volantmi, no u žien dokáže zavážiť aj to, či je volant príjemný na držanie a pri dlhších trasách nebudú z neho bolieť ruky. Medzi sedadlom a volantom by mala existovať dostatočná vzdialenosť, aby sa vám za volantom sedelo pohodlne.

Praktickosť

Ženy často potrebujú auto s dobrou praktickosťou, aby mohli vykonávať rôzne úlohy, ako je nákup alebo preprava detí. V tomto aspekte by sme sa mali zamerať na batožinový priestor, možnosť premeny sedadiel alebo samotnú využiteľnosť auta. Ideálne je, ak pre ženu vyberieme auto s automatom, ktorý vyrieši starosti s preraďovaním, podraďovaním alebo komplikovaným rozbehom do kopca. Auto by malo byť pre ženu čo najpraktickejšie, aby s ním vedela vyriešiť každodenné záležitosti. 

Ekologickosť

Šetrenie životného prostredia je podstatnou témou aj v oblasti motoristiky, pretože výberom ekologickejšieho auta pozitívne ovplyvňujeme budúcnosť našej planéty. Ekologické modely áut sú čoraz populárnejšie aj medzi ženami, pretože neznečisťujú vzduch a šetria palivo. Takými autami sú vozidlá, ktoré jazdia na zemný plyn, hybridné vozidlá kombinujúce klasické palivá s elektrickým motorom alebo plne elektrické automobily. Ak si plne elektrický model nemôžete dovoliť, výber hybridnej varianty je dobrou alternatívou. Pri nízkych otáčkach vypína klasický motor a ide iba na elektromotor, ktorý sa dobíja brzdením alebo chodom palivového motoru.

Druhou variantou hybridného auta sú tie, ktoré sa síce dobíjajú pri brzdení, ale raz za čas sa musíte zastaviť aj na nabíjačke a svoj hybrid si dobiť. Samozrejme, ekologické modely áut nie sú lacnou záležitosťou. Auto pre ženu môžete vybrať aj podľa toho či ho viete neskôr nachipovať, a tým znížiť jeho spotrebu. Na trh automobilov prichádzajú však aj úplne nové varianty áut s alternatívnymi pohonnými systémami ako sú napríklad vodíkové autá. Toto nové palivo bolo zavedené napríklad do nových áut značky BMW. 

K zvýšeniu záujmu o ekologické modely áut prispel aj nový zákon, ktorý pri registrácii auta zohľadňuje ekologický koeficient. Výber ekologickejšieho auta teda môže mať aj ekonomické výhody. Niektoré krajiny napríklad poskytujú zľavy na dane a poplatky pre ekologickejšie autá, čím môžete ušetriť peniaze a udržiavať náklady na palivo na nízkej úrovni.

Netreba zabúdať na cenu

Keď vyberáme auto pre ženu, mali by sme zohľadniť aj cenovú dostupnosť. Ženy sa totiž pri kúpe nového auta držia svojho vopred stanoveného rozpočtu a myslia aj na to, aby im ostali finančné prostredky na doplnkové služby ako je údržba alebo prípadná oprava vozidla. Práve palivo môže zohrávať veľkú položku vo vašom rozpočte, preto je dôležité vybrať si auto s dobrým priemerom spotreby. Ušetríte tak peniaze na palive a ako bonus prispejete k ochrane životného prostredia. 

Aké typy áut sú ideálne?

Okrem predstavení základných parametrov sme si pre vás pripravili zoznam áut, ktoré sú pre ženské pohlavie ako stvorené. Uvedené modely áut z nášho zoznamu sa vyznačujú špičkovou bezpečnostnou výbavou, ktorá vám zaručí bezstarostnú jazdu. Všetky vozidlá sú špecificky z kategórie menších vozidiel, teda patria buď medzi micro, smart, hatchback alebo coupé. Toto pri výbere znamená, že vozidlá majú automaticky menšiu váhu. Pomer váha/výkon znamená pre každodenné používanie menšiu spotrebu a tým aj menšie náklady na prevádzkovanie vozidla. Vzhľadom na rozmery áut je praktickosť pri každom jednom výborná. Z nášho zoznamu je na ekologickosť najúspešnejšie auto Toyota Yaris, vzhľadom na hybridnú motorizáciu. Z pohľadu dizajnu je najúspešnejšie auto Fiat 500 – to dostalo dokonca aj verziu Abarth, ktorú zaujalo aj mužské pokolenie. Uvedené autá sú ideálne pre ženy, pretože šoférovanie týchto áut zjednodušuje ich dennodenné potreby. 

 • Mazda 3 
auto pre ženu - Mazda 3
 • Fiat 500 
auto pre ženu - Fiat 500
 • Volkswagen Golf 
auto pre ženu - Volkswagen Golf
 • Hyundai i20
auto pre ženu - Hyundai i20
 • Kia Rio 
auto pre ženu - Kia Rio
 • Škoda Fabia 
auto pre ženu - Škoda Fabia
 • Toyota Yaris 
auto pre ženu - Toyota Yaris
 • Seat Leon 
auto pre ženu - Seat Leon
 • Volkswagen Polo 
auto pre ženu - Volkswagen Polo

Kúpa auta pre ženu cez autonakľúč

Zahraničie ponúka široký výber áut pre ženy vo viacerých variáciách výbavy a dizajnu. Uvedomujeme si, že výber vhodného auta pre ženu môže byť komplikované, hlavne v prípade, keď sa uvedenej problematike do hĺbky nerozumieme. Cez Auto na kľúč vás odbremeníme od zbytočných starostí s nákupom ojazdených vozidiel. S výberom vhodného auta pre ženu vám ochotne pomôže náš skúsený personál. Zameriame sa na to, aby sme vám sprostredkovali auto najvyššej kvality v dokonalom stave. Precízne overíme vozidlo, zabezpečíme samotný nákup, bezpečný dovoz, kontrolu originality, emisnú, technickú kontrolu a postaráme sa o všetky zdĺhavé administratívne konania na okresných úradoch.  

Mám záujem o cenovú ponuku

Zaujíma Vás koľko by stál kompletný dovoz vozidla s prihlásením alebo máte bližšiu predstavu o vozidle, ale nemáte vybraté žiadne konkrétne? Stačí vyplniť jeden z dvoch formulárov a my Vám našu odpoveď zašleme do 24 hodín.
Máte vyhliadnuté konkrétne vozidlo?
alebo
Máte svoju špecifickú predstavu?

Ak máte vyhliadnuté konkrétne vozidlo či sa rozhodujete medzi viacerými vozidlami, stačí pokiaľ nám cez formulár nižšie pošlete odkaz na inzerát spolu s informáciou vrámci ktorého okresu by sa vozidlo registrovalo. Následne cenovú ponuku od nás obdržíte do 24 hodín.

Máte svoju špecifickú predstavu? Prostredníctvom formuláru nižsie nám môžete upresniť svoju predstavu o vysnívanom vozidle a my Vám vypracujeme ponuku vozidiel podľa Vašej špecifikácie.


* povinné položky

Odporúčané články

Čo o nás hovoria naši zákazníci

Kvalita zostáva dlho potom, ako sa zabudne na cenu. Staráme sa o prihlásenie vozidla alebo Vám dovezieme Vaše vozidlo zo zahraničia.

Jozef E.

02.05.2024

Dakujem pracovnikom Autonakluc za rychle a profesionalne sluzby pri prihlaseni mojho vozidla dovezeneho z Nemecka. Som nesmierne rad, ze som uveril odporucaniu mojho kamarata a vyuzil vase sluzby. DAKUJEM.

Daniela S.

24.04.2024

Bola som veľmi spokojná so službami spoločnosti Auto na kľúč. Všetko prebehlo veľmi rýchlo a hladko, od začiatku až po koniec. Oceňujem ich profesionalitu a zákaznícky prístup, ktorý presiahol moje očakávania. S prepisom môjho auta z Nemecka mi veľmi pomohli a celý proces bol bez akýchkoľvek komplikácií. Určite odporúčam ich služby každému, kto hľadá spoľahlivého partnera pri prepise vozidiel. Veľká vďaka celému tímu!

Marcel D.

22.04.2024

Dakujem za sluzby , vsetko prebehlo rychlo a bez problemov , aj predlzenie pozicania prenosnej znacky , aj komunikacia na jednotku ! Odporucam

Peter G.

19.04.2024

Veľká spokojnosť. Silno odporúčam. ŠPZtky na auto individuálne dovezené z Nemecka vybavené za 4 dni. Hlboká poklona. Veľmi pekne ĎAKUJEM.

Radovan K.

16.04.2024

5* sluzby. Velmi profesionalny, ochotny a extremne promptny pristup. Odpoved cez email som mal vzdy max do 5min. Chalani naozaj vedia co a ako robia, ochotne a trpezlivo mi odpovedali aj na otazky mozno otravne, mimo “temy”. 100% plati ma com sa dohodnete. (dovoz auta z DE).

Marian K.

13.04.2024

Skvela spolupraca, profesionalny pristup a kvalitne sluzby. Zaroven velmi prozakaznicky pristup. Podarilo sa mi omylom nevratit dokumenty k znacke ale vyriesili sme to k spokojnosti oboch stran s velmi dobrym pristupo zo strany timu z Auto na kluc. Odporucam ich sluzby. Vyuzil som 2 krat v kratkom slede. Dakujem celemu timu, urcite vyuzijem aj nabuduce.

Patrik J.

05.04.2024

Veľmi seriózni a ústretoví. Zaobstarali mi auto podľa mojich predstáv a všetko prebehlo v poriadku a rýchlo. Veľká spokojnosť.

Ľuboš J.

29.02.2024

Som veľmi spokojný. Všetko prebehlo hladko a o všetko sa postarali. Odporúčam. Ďalšie auto budem isto brat tieť cez Auto na klúč ;)

Pavol K.

17.02.2024

Tuto firmu sme si vyhliadli podla recenzií a môžem povedať, že sme urobili správne rozhodnutie. Dali sme si doviezť auto z nemecka a prihlasit do evidencie. Všetko klaplo na jednotku. Bolo to naozaj auto na kľúč. Komunikacia bola profesionalna, rýchle reakcie na poslané emaily, bolo dodržané všetko na čom sme sa dohodli, ... proste fantázia. Klobúk dole. Ešte raz ďakujeme Auto na kľúč

Martin D.

13.02.2024

Veľmi príjemný a profesionálny prístup. Nápomocný, flexibilný a ústretový pri riešení "komplikácii". Určite využijem ich služby aj v budúcnosti...

Odoberajte náš newsletter a my Vám pravidelne doručíme novinky & tipy zdarma.

Máte na nás otázku?

Zavolajte nám alebo napíšte a pokúsime sa Vám pomôcť.